Darmowa dostawa od 300 PLN i 30 dni na darmowy zwrot
Szwedzki design, szwedzka jakość
Średnia ocena z 600.000 recenzji - 4,6 na 5
Cart icon
Kobiety
Mężczyźni
Akcesoria
Porady
Promocje
image

Pielęgnacja Odzieży

Pewnie już to miałeś - wracasz z wycieczki rowerowej lub szlaku spocony i pokryty błotem. Jak najlepiej czyścić ubrania i dbać o nie w dłuższej perspektywie? Może to nic nowego, ale zawsze postępuj zgodnie z instrukcjami na etykiecie - pomoże to zachować formę i funkcjonalność odzieży na dłużej. Ponadto wydłużysz jej żywotność, dzięki czemu zyskasz więcej czasu na cieszenie się swoim ulubionym sprzętem. To sprytne posunięcie, zarówno dla portfela, jak i środowiska. Sprawdź nasz przewodnik poniżej, aby uzyskać więcej wskazówek na temat prania i dbania o sprzęt outdoorowy jak profesjonalista.

6 szybkich wskazówek dotyczących pielęgnacji odzieży RevolutionRace

 

Grament_care_wash.svg

Pierz rzadziej

Nie pierz zbyt często ubrań wykonanych z materiałów funkcjonalnych, ponieważ powoduje to ich szybsze zużycie.

 

garment care icons_wash with similar colors.svg

Pierz z ubraniami w podobnych kolorach

Pierz nowe ubrania w podobnych kolorach, aby uniknąć farbowania innych ubrań.

 

Garment_care_zip_up.svg

Zapinaj ubrania na zamek

Przed praniem zapnij wszelkie zamki błyskawiczne, guziki lub rzepy i użyj łagodnego, przyjaznego dla środowiska detergentu.

Garment_care_fabric_softener.svg

Zrezygnuj z płynu do płukania lub zmiękczania tkanin

Unikaj używania zmiękczacza do tkanin i nigdy nie używaj go do odzieży wierzchniej lub innej odzieży o Trwałej Hydrofobowości (DWR), ponieważ powoduje to zatykanie porów tkaniny i pogarsza jej właściwości wentylacyjne.

Garment_care_light-bulb.svg

Pomyśl o tym

Zamiast prać ubranie, spróbuj zasuszyć i usunąć brud i błoto. Nigdy nie prasować, ponieważ materiały funkcjonalne så wrażliwe na ciepło.

 

Grament_care_tumble_dry.svg

Nie susz w suszarce bębnowej, jeśli nie ma takiej konieczności

Wszystkie produkty zaimpregnowane procesem DWR powinny być suszone w suszarce bębnowej w niskiej temperaturze, w celu reaktywacji impregnatu. Pozostałych produktów nie polecamy jednak suszyć w suszarce bębnowej. Dbajmy w ten sposób o środowisko i oszczędzajmy energię. 

Wskazówki dotyczące pielęgnacji niektórych z naszych najpopularniejszych produktów i kolekcji

image

Wodoodporna odzież zewnętrzna

Nasze wodoodporne spodnie i kurtki są wykonane z wysokiej jakości materiału Hypershell® Pro ™ lub Hypershell® Performance ™, mają klejone szwy i są wykonane z materiałów funkcjonalnych. Aby przedłużyć wodoodporność i żywotność odzieży wodoodpornej, nie pierz jej, chyba że jest to naprawdę konieczne.

image

Odzież outdoorowa wykonana z materiałów typu softshell

Nasze ubrania outdoorowe typu softshell pokryte są wodoodpornym materiałem Hypershell® Core i wykonano je z funkcjonalnych materiałów. Odzież softshell z czasem traci właściwości hydrofobowe, więc unikaj jej zbyt częstego prania.

image

Bielizna bambusowa

icon-checkmark.svg  Bokserki i biodrówki z bambusa można prać w temperaturze 60°C, ale ciemne nadruki lepiej zachowają swój kolor po praniu w temperaturze 40 ° C.

icon-checkmark.svg  Nie suszyć w suszarce, ponieważ bambus jest podatny na kurczenie się, a ciepło szkodzi na elastyczność.

image

Warstwy podstawowe i koszulki wykonane z mieszanki bambusa lub wełny

icon-checkmark.svg  Ponieważ odzież wykonana z wełny lub bambusa jest naturalnie antybakteryjna i nie wydziela nieprzyjemnej woni, nie trzeba jej prać tak często, jak innych ubrań. Często wystarcza wietrzenie jej na zewnątrz.

icon-checkmark.svg  Wełnę należy prać w 30°C, najlepiej na programie do prania wełny lub delikatnym.

icon-checkmark.svg  Nie suszyć w suszarce, ponieważ wełna i bambus są podatne na kurczenie się.

image

Polary, bluzy, spodnie dresowe i inne warstwy pośrednie

icon-checkmark.svg  Prać na lewej stronie, aby zapobiec mechaceniu się tkaniny.

icon-checkmark.svg  Polary i inne warstwy pośrednie należy prać z podobnymi kolorami w 40°C.

icon-checkmark.svg  Pozwól, aby warstwy pośrednie wyschły - nigdy nie susz ich w suszarce bębnowej ani nie prasuj.

image

Funkcjonalne jeansy outdoorowe 

Nasze jeansy outdoorowe są wykonane z funkcjonalnego, nieprzemakalnego materiału Hypershell® Denim ™. Właściwości hydrofobowe tkaniny z czasem się zużyją, dlatego należy unikać ich zbyt częstego prania.

image

Ubrania outdoorowe wykonane z mieszanki bawełny i poliestru 

Spodnie, kurtki i szorty z naszych kolekcji Nordwand i RVRC GP posiadają panele z hydrofobowego materiału Hypershell® Reinforced™ i wykonane są z mieszanki bawełny i poliestru w połączeniu z innym materiałem funkcyjnym. Tak jak wszystkie rzeczy wykonane z materiału funkcyjnego, najlepiej jest prać je jak najrzadziej. 

image

Ubrania outdoorowe z wypełnieniem puchowym / syntetycznym

Puch/wypełnienie syntetyczne są równomiernie rozłożone w odseparowanych od siebie kieszonkach na całej powierzchni ubrania. Najlepiej jest prać taką odzież jak najrzadziej, a następnie suszyć w suszarce bębnowej w niskiej temperaturze z użyciem piłeczek tenisowych które sprawiają, że wypełnienie rozkłada się równomiernie. Nie masz dostępu do suszarki bębnowej? Polecamy porządnie potrząsać i strzepywać schnące ubranie, uderzając w poszczególne kieszonki tak, aby wypełnienie nie zlepiało się i nie zbierało w kulki.

image

Instrukcja czyszczenia obuwia od RevolutionRace

1. Wyczyść buty za pomocą suchej szczotki do obuwia. Zacznij od czyszczenia górnej części buta a następnie kieruj się w dół. 
2. Za pomocą miękkiej szczoteczki i płynu do naczyń lub do prania (bez wybielacza), zmyj zabrudzenia - najpierw z górnej części obuwia, a potem z dolnej. 
3. Wyjmij sznurówki i wypierz je łagodnym środkiem piorącym.
4. Spłucz obuwie letnią wodą i wysusz je suchym i miękkim ręcznikiem bawełnianym lub ściereczką.
5. Pozostaw buty do wyschnięcia.

Wskazówki:

icon-arrow-angle-right.svg  Zależnie od tego, jak często używasz obuwia i jak bardzo jest ono zabrudzone: czyść je regularnie, a zachowają formę na dłużej. 
icon-arrow-angle-right.svg  Jeśli nie masz szczotki do obuwia możesz użyć szczoteczki do zębów.
icon-arrow-angle-right.svg  Przed rozpoczęciem czyszczenia wyjmij wkładkę, także dodatkową wkładkę TrimToFit. Każdą wkładkę możesz oczyścić w ten sam sposób, co resztę obuwia. 
icon-arrow-angle-right.svg  Zanim zaczniesz czyścić buty, włóż w nie prawidła, wypełniacze lub papier. Dzięki temu buty zachowają swój naturalny kształt.

Tak zabezpieczysz ubrania przed wodą

Jeśli zauważysz, że zdolność materiału do odpychania wody zmniejsza się, polecamy użyć naszego spreju impregnacyjnego Xtreme H2O lub wosku od RevolutionRace Heat Wax. Sprej można rozprowadzić na całej powierzchni ubrania ale wosku nie należy stosować na partiach ze streczem, ponieważ elastyczny materiał jest wrażliwy na wysoką temperaturę a ta wymagana jest przy nakładaniu wosku. Partie ze streczem są w naszych spodniach zazwyczaj umieszczone wokół pośladków, wokół kolan i w dolnej części nogawek. W przypadku kurtek panele ze streczem zazwyczaj są w czarnym kolorze. Jasne ubrania staną się ciemniejsze po użyciu wosku a im ciemniejsze stanie się ubranie, tym większe będzie ono miało właściwości hydrofobowe.

×